Цікаві факти про японську кухню
Замовляючи суші у Львові, які є найпопулярнішими стравами з японського столу, варто також знати про особливості та нюанси азійської кухні, її цікавинки та унікальні деталі.
Найнезвичніші факти про японську кухню
Говорячи про Японію, не буде новиною відзначити, що головний інгредієнт будь-яких страв у цьому регіоні – це рис. На відміну від крупи, яку готують в Україні, там використовують будь-які його види, включно з диким. При цьому під час приготування немає відходів: шкарлупа, висівки та інше використовують для ведення домашнього хазяйства. Рис також є основою не лише гарнірів, а й супів, а ще – напоїв та навіть солодощів.
Другий за популярністю інгредієнт в Японії – це риба та морепродукти. На столі у звичайного японця може бути понад 9 тисяч видів та сортів цих продуктів, куди також входять молюски, а ще – водорості. Відзначимо, що Японія є країною, яка видобуває понад 50% усіх морепродуктів у світі, а також понад 80% світового вилову тунця.
Японська кухня робить акцент на натуральності смаків. Саме тому найбільшу вагу мають інгредієнти, їх правильний підбір та рівень свіжості. Це важливо для того, аби досягнути ідеального смаку, не використовуючи при цьому спеції та приправи. Відзначимо також, що японці полюбляють продукти з мінімальним рівнем обробки: смажені та варені, печені страви поступаються у популярності варіантам без термічної обробки.
Це стосується вживання у їжу й сирих морепродуктів. Оскільки Японія виловлює їх самотужки, більшість суші та ролів подаються з сирою або ледь промаринованою рибою. У цьому полягає головна відмінність з українськими стравами, де риба найчастіше готується й проходить термічну обробку.
Що ще цікавого можна дізнатись про страви з Японії
Найбільше здивування, яке може спіткати українця в Японії – це невеликий розмір порцій. Може здатись, що насититись такими стравами неможливо, однак це міф. Збалансований, чітко підібраний набір інгредієнтів дозволяє наситити організм, не споживаючи при цьому велику кількість продуктів. А ще – не набираючи зайвих кілограмів, оскільки японська кухня часто має менше калорій, ніж українська.
Японці також вживають доволі мало страв, до складу яких входить м’ясо тварин. Інколи у ресторанах можна побачити варіанти з м’яса птиці – курки або качки, рідше – свинини. При цьому жителі Японії кажуть про те, що їсти м’ясо диких тварин для них неприпустимо.
В ресторанах у цій азійській країні дуже важливо наслідувати національний етикет. Перед споживанням їжі варто витерти руки вологим, ледь теплим полотенцем, яке подають офіціанти, а також не чавкати під час вживання страв. У деяких закладах можна не користуватись паличками, а споживати суші та роли руками, що спрощує завдання новачкам.
А ще японці вживають деякі інгредієнти сезонно. Наприклад, влітку – рибу, особливо тунець, а морських ракоподібних – навесні, взимку ж настає сезон риби фугу.